افزودن فونت فارسی به المنتور

با سلام خدمت دوستان. در این مقاله قصد داریم تا درباره ی نحوه ی اضافه کردن فونت به المنتور صحبت کنیم. شما با مطالعه ی این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه فونت های دلخواه به افزونه محبوب المنتور، اضافه کنید. پس بدون معطلی بریم سر اصل مطلب.

افزودن فونت فارسی به المنتور

المنتور یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس می باشد که نسخه ی رایگان آن بیش از ۵ میلیون نصب دارد. به این افزونه عالی می توانی افزودنی هایی، اضافه نمود. برای طراحی صفحه با این صفحه ساز معروف، باید از تایپوگرافی های مختلف استفاده کرد. اضافه کردن فونت فارسی به المنتور لازمه این کار است.

برای این منظور ابتدا مطابق تصویر زیر به قسمت فونت های سفارشی (Custom fonts) می رویم.

اضافه کردن فونت به المنتور

در صفحه ای که برای ما باز می شود بر روی افزودن جدید کلیک می کنیم. در پنجره ی جدید باید نام فونت را در قسمت فونت خانواده وارد کنیم. (مثل: Vazir ، IRANSans) سپس بر روی افزودن فونت متغییر کلیک می کنیم.

افزودن فونت فارسی به المنتور

در این قسمت باید فایل های فونت خود را آپلود کنید. یک فونت فارسی ممکن است چندین وزن داشته باشد. همچنین آن ها برای هر وزن از پسوند های مختلفی استفاده می کنند.

پسوند فایل های فونت WOFF, WOFF2, TTF, SVG, EOT می باشد که پس از آپلود باید از بخش ارتفاع وزن مناسب برای آن ها را انتخاب کنیم. این وزن از عدد ۱۰۰ شروع می شود و تا عدد۹۰۰  ادامه دارد. همچنین برای Bold هم باید از همین بخش، قسمت برجسته را انتخاب کنیم. قسمت استایل نیز سه حالت دارد: عادی، ایتالیک و حرف کج. ولی همواره بر روی عادی این گزینه را قرار دهید.

استفاده از فونت های سفارشی در المنتور

بعد از افزودن فونت فارسی به المنتور می توان از قسمت تایپوگرافی نوشته های المنتور فونت و وزن دلخواه را انتخاب نمود. این موضوع در تصویر زیر مشخص شده است.

تایپوگرافی المنتور

نتیجه: فارسی سازی در طرح ها یکی از عوامل مهم در زیبایی یک طرح می باشد. طراح های سایت برای طراحی باید بتوانند از المان ها، فونت و حروف فارسی در طرح های خود استفاده کنند.

امیر محمود کنگرلو

امیر محمود کنگرلو

سلام، من امیر هستم و چند وقتی میشه که درباره وب و وبمستری می نویسم. خوشحال می شم اگه از مطلب خوشتون آمد برای دوستانتون بفرستید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

تست موبایل فرندلی بودن سایت

در این مقاله به معرفی ابزاری آنلاین برای تست موبایل فرندلی بودن سایت می پردازیم و آیتم های موبایل فرندلی بودن سایت از نظر گوگل را برسی می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *