۰تا۱۰۰ انتخاب نام دامنه برای سایت

با سلام خدمت دوستان این مقاله دربار­ی ۰تا۱۰۰ انتخاب نام دامنه برای سایت می­ باشد پس بدون معطلی بریم سر اصل مطلب.

ما برای انتخاب نام دامنه چند نوع انتخاب داریم و دامنه ه­ای که انتخاب می­کنیم باید دارای یکسری ویژگی­ هایی باشد. ابتدا آیتم­ هایی را که در انتخاب نام دامنه برای وب سایت مهم است را برسی می­کنیم و سپس به توضیح هر کدام می­پردازیم.

 

  • نام دامنه باید با معنی باشد
  • استفاده از اسم برند
  • کوتاه باشد
  • قابل حفظ کردن باشد
  • تاپ آن راحت باشد
  • com. آن قابل ثبت باشد
  • مد

هر اندازه نام انتخابی ما برای دامنه با فعالیت­ های سایت ما همخوانی داشته باشد بهتر است حال اگر این نام به زبان انگلیسی هم معنی دار باشد برای سئو مناسب است مثلا کار ما درباره­ی آموزش می ­باشد، می­توان در دامنه ما کلمه learn وجود داشته باشد.

گاهی اوقات نیز شما دارای یک کسب و کاری هستید که دارای اسمی هست، در این مورد شما بهتر است نام برند خود را به عنوان نام دامنه انتخاب نمایید و اگر هم نام برند شما قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده بود بهتر است با پسوند های دیگری آن را ثبت نمایید یا یک حرف معنی دار به دامنه خود اضافه کنید.

به عنوان مثال اگر شما داری یک کافه به اسم فرفره هستید و نام فرفره قبلا ثبت شده است می­توانید از نام ­هایی همچون ferferehcafe یا ferfereh.cafe استفاده نمایید.

نام انتخابی تا جایی که ممکن است باید کوتاه باشد، این عامل و همچنین با معنی بودن نام به قابل حفظ بودن دامنه نیز کمک می­ کند. همچنین نامی که برای دامنه وب سایت انتخاب می­ کنیم نباید تایپ کردن آن خیلی پیچیده و سخت باشد. 

نامی که برای دامنه وب سایت انتخاب می­ کنیم بهتر است که برای پسوند com. آن قابل ثبت باشد.
ممکن است شما یک نام بسیار خوب و با معنا پیدا کرده­اید و پسوند com. آن قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده است در این صورت بهتر است از پسوند­های دیگری استفاده نمایید مثل net. اگر هم این پسوند­ها هم قابل ثبت نبودند شما می­توانید از پسوند­های جدید که لیست آن ­ها در اینجا قابل مشاهده است استفاده نمایید.

نوع دیگری که ممکن است بعضی افراد در انتخاب نام برای دامنه خود مد نظر داشته باشن، مد می ­باشد. به عنوان مثال با فراگیر شدن تب ساخت فروشگاه اینترنتی و همچنین موفقیعت دیجی کالا بسیاری از افراد با پیشوند دیجی در ابتدا دامنه خود، نام برای وب سایت خودشون انتخاب می­ کردند که به نظر من این امر ممکن است در طولانی مدت به ضرر برند شما باشد.

معرفی یک سایت برای انتخاب نام دامنه برای وب سایت:

شما می توانید با رفتن به این وب سایت و وارد کردن چند کلمه مرتبط با وب سایت و کسب و کار خود پیشنهاد های خوبی بگیرید.


0تا100-انتخاب-نام-دامنه-برای-سایت

 

نتیجه: انتخاب نام دامنه یا دامین برای وب سایت یکی از مهم­ترین بخش ­های ایجاد یک وب سایت می ­باشد و در این مقاله سعی شد ۰تا۱۰۰ انتخاب نام دامنه برای سایت را به زبان ساده بیان کنم.
ممکن است برای انتخاب نام مناسب و قابل ثبت چند هفته زمان از شما بگیرد که به نظر من اگر نتیجه­ ی آن انتخاب یک نام عالی برای وب سایت شما باشد ارزش این را دارد که این زمان را بگذارید و با حوصله و برسی یک نام مناسب برای دامنه خود انتخاب کنید.
شاد و پیروز باشید.

 

امیر محمود کنگرلو

امیر محمود کنگرلو

سلام، من امیر هستم و چند وقتی میشه که درباره وب و وبمستری می نویسم. خوشحال می شم اگه از مطلب خوشتون آمد برای دوستانتون بفرستید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

ایده برای انتخاب دامنه

پسوندهای خاص برای دامنه (دامین) وب سایت

در این مقاله شما با پسوندهای خاص برای دامنه وب سایت آشنا می شوید و ۵۷ پسوند جدید برای دامنه های خاص و کاربرد هر کدام را خواهید دید.

آیا نام دامنه در سئو تاثیرگذار است

آیا نام دامنه در سئو تاثیرگذار است ؟

در این مقاله به سوال آیا نام دامنه در سئو تاثیرگذار است پاسخ می دهیم و ۳ نکته درباره اهمیت و سئو مناسب برای اسم دامنه سایت بیان می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *