چگونه یک مقاله یا متن سئو شده بنویسم؟

با سلام خدمت دوستان. در این مقاله قصد دارم تا با بیان نکات سئو در تولید محتوا آموزش تولید یک محتوای سئو شده را بدهم. همچنین با مطالعه ی این مقاله یاد خواهید گرفت که، یک مقاله چگونه سئو می شود. پس بدون معطلی بریم سر اصل مطلب.

برای سئو کردن یک محتوا همواره باید ۱۲ نکته زیر را رعایت نمود.

۱- طول متن :

طول متن یک محتوا را با تعداد کلمات آن اندازه گیری می کنند. حداقل تعداد کلمات یک محتوا باید ۳۰۰ کلمه باشد. اما این موضوع برای حداکثر عددی ندارد. اما به صورت تجربی محتواهایی که زیر ۱۰۰۰ کلمه هستند، شانس بیشتری برای خواندن دارند. به نظر من هر اندازه کوتاه تر، بهتر و مفیدتر. (وقتی می شود یک موضوع را در ۲ خط بیان کرد، نباید برای آن ۲۰ خط نوشت !)

۲- کلمه کانونی (focus-keyword) :

کلیدواژه کانونی یک عبارت چند کلمه ای می باشد که ما می خواهیم بر روی آن، سئو کنیم. علاوه بر انتخاب کلمه مناسب، تعداد کلمات این عبارت باید کمتر از ۶ کلمه باشد. بهترین طول عبارت ۳ یا ۴ کلمه است.

۳- تراکم کلیدواژه :

تعداد بار استفاده از کلیدواژه نه کم باید باشد و نه بیش از حد استفاده شود. برای یک متن ۵۰۰ کلمه ای، ۲ تا ۴ بار استفاده از کلیدواژه توصیه می شود.

۴- استفاده از کلمه کانونی در پاراگراف اول :

حتما کلمه کانونی ما باید در پاراگراف اول متن نوشته شود. این کار به سئو محتوا ما کمک زیادی می کند.

 


نکات سئو در تولید محتوا


 

۵- استفاده از تصویر :

در متن شما باید حداقل یک تصویر مرتبط باشد که در قسمت alternative text (متن جایگزین) باید نوشته شده باشد. استفاده از تصاویر مرتبط علاوه بر بهتر شدن ظاهر محتوا، سئو محتوا ما را بهبود می دهد. به نظر من بهتر است از تصاویر یونیک استفاده کنید.

۶- عنوان سئو :

عنوان مقاله شما باید حداکثر ۷۰ کارکتر باشد. استفاده از کلمه کلیدی در ابتدای عنوان نیز برای سئو محتوا ضروری است.

۷- توضیح متا :

استفاده از کلمه کانونی در توضیح متا نیز باعث بحبود در سئو محتوا می شود. طول توضیح متا نیز باید چیزی در حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ کارکتر باشد.

۸- URL نوشته (نامک) :

یکی از نکات مهم در سئو، نامک یا URL نوشته است. هراندازه که URL نوشته ما به آدرس سایت نزدیکتر باشد، از نظر گوگل بهتر است. همچنین استفاده از نامک انگلیسی با مفهوم، توصیه شده است.

نکات سئو در تولید محتوا

۹- لینک داخلی :

باید در محتوای ما، لینک (پیوند) محتواهای مرتبط به آن موضوع آورده شود. به صورت تجربی برای یک متن ۵۰۰ کلمه ای، بین ۳ تا ۵ پیوند داخلی مناسب است.

۱۰- لینک خارجی:

همچنین به کار بردن لینک خارجی در محتوا، از نظر سئو امتیاز محسوب می شود. یکسری از دوستان برای لینک خارجی، آدرس شبکه های اجتماعی خود (مانند اینستاگرام) را، درپایین محتوا به عنوان لینک خارجی می دهند. که البته این کار از نظر من زیاد حرفه ای نیست.

لینک خارجی می تواند منبع شما باشد. اگر رفرنسی برای مقالات خود دارید، حتما لینک کنید.

۱۱- استفاده از تیتر :

حتما در محتوای خود از تگ های H1 تا H6 به عنوان تیتر استفاده کنید. نوشته های زیر هر تیتر باید کمتر از ۳۰۰ کلمه باشد.

۱۲- گرفتن بک لینک برای محتوا :

از قدیم گفتند که محتوای عالی بدون بک لینک، مثل بمب عمل نکرده می ماند! حتما برای محتوا های خود بک لینک بگیرید. این کار می تواند با انتشار لینک پست ها در شبکه های اجتماعی مانند: تویتر،فیسبوک و… باشه.

نتیجه: با رعایت نکات سئو در تولید محتوا برای سایت خود ترافیک موثر ایجاد کنید. البته اگر وب سایت شما وردپرسی است، استفاده از افزونه ی یواست سئو کمک زیادی به شما و سایتتان می کند.

شاد و پیروز باشید.

امیر محمود کنگرلو

امیر محمود کنگرلو

سلام، من امیر هستم و چند وقتی میشه که درباره وب و وبمستری می نویسم. خوشحال می شم اگه از مطلب خوشتون آمد برای دوستانتون بفرستید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

گوگل سرج کنسول

ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل

در این مقاله ۲ روش ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل را آموزش می دهیم. آموزش معرفی سایت های وردپرسی به سرچ کنسول با استفاده از افزونه یواست سئو.

قدم-نخست-ساختن-یک-سایت-وردپرسی

قدم نخست ساختن یک سایت وردپرسی

این مقاله قدم نخست ساختن یک سایت وردپرسی را به صورت جامع و کامل برسی می نماید. در قدم اول به برسی هاست و دامنه برای سایت وردپرسی می پردازد

تست موبایل فرندلی بودن سایت

در این مقاله به معرفی ابزاری آنلاین برای تست موبایل فرندلی بودن سایت می پردازیم و آیتم های موبایل فرندلی بودن سایت از نظر گوگل را برسی می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *