پیداکردن کلمه کلیدی به کمک گوگل

با سلام خدمت دوستان، در این مقاله قصد داریم درباره راه های پیداکردن کلمه کلیدی به کمک گوگل را با هم برسی نماییم. پس بدون معطلی بریم سرر اصل استان.

یافتن کلمه کلیدی یکی از مهم ترین بخش های سئو می باشد. ما برای اینکه صفحه ها، مقاله ها، محصولات و به طور کل وب سایت خود را برای موتور های جستوجو بهینه کنیم، باید این کار را با استفاده از یکسری کلمه یا عبارت که به آن ها کلمه کلیدی می گوییند، این کار را انجام دهیم. یافتن کلمات مناسب با کار ما یکی از مهم ترین و حساس ترین کار های سئو برای یک وبمستر است.

در این مقاله قصد داریم تا با معرفی ۲ راه کار جهت پیداکردن کلمه کلیدی مناسب با استفاده از گوگل، این کار تکرار شوند کمی بهبود بخشیم.

پیداکردن کلمه کلیدی با استفاده از Results Google :

زمانی که شما یک عبارت را با استفاده از کامپیوتر در گوگل جستوجو می کنید، گوگل علاوه بر نتایجی که نشان می دهد، یک اطلاعات فوق العاده برای افرادی که به دنبال سئو سایت خود هستند نیز نمایش می دهد. این اطلاعات تعداد نتایج ایندکس شده در آن عبارت است. برای روشن شدن موضوع مثالی می زنیم.

فرض کنید شما یک فروشگاه آنلاین برای خرید و فروش کت و شلوار دارید. شما می خواهید یکی از صفحات خود را بر روی عبارت “ کت شلوار مردانه ” سئو نمایید. با جستوجو این عبارت در گوگل شما نتیجه زیر را مشاهده می کنید.

 

پیداکردن کلمه کلیدی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردید در عبارت “ کت شلوار مردانه ” ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نتیجه وجود دارد. یعنی شما اگر برر روی این کلمه سئو کنید، باید با این تعداد نتیجه برای کسب رتبه رقابت نمایید. حال عبارت را کمی بهتر می کنیم، و ب روی عبارت “ کت شلوار مردانه اسپورت ” می خواهیم کار کنیم. تعداد Results این عبارت در تصویر زیر آمده است.

نتیجه جستوجو در گوگل

همانگونه که می بینید با طولانی کردن کلمه ی کلیدی تعداد نتایج آن در گوگل تقریبا یک چهارم شد. این به ما نشان می دهد که اگر صفحه ای برای کت شلوار مردانه اسپورت داریم، بهتر است بر روی این عبارت سئو کنیم، نه عبارت “ کت شلوار مردانه ” .

به طور معمول با طولاننی تر شدن عبارات جستوجو، تعداد نتایج کمتر می شود، ولی همواره اینگونه نیست. به تعداد نتایج در عبارت “ پلیور مردانه یقه هفت ” در تصویر زیر توجه کنید.

results google

تعداد نتایج عبارت فوق ۲۱۶ هزار است، حال اگر عبارت “ پلیور مردانه یقه هفت ساده ” را جستوجو کنیم، انتظار می رود که تعداد Results آن کمتر باشد.

پیداکردن کلمه کلیدی به کمک گوگل

در عین ناباوری با طولانی تر شدن عبارت جستوجو تعداد نتایج در گوگل بیشتر شدند. افراد در سئو کردن باید به اینگونه نکات توجه نماییند. همناگونه که قبلا هم گفتیم، به طور معمول با طولانی تر شدن عبارات نتایج کمتر می شوند، اما این امر همواره صادق نیست.

پیداکردن کلمه کلیدی به کمک گوگل با استفاده از Google Trends :

گوگل ابزاری دارد که وبمستر ها به صورت رایگان می توانند برای پیداکردن کلمه کلیدی از آن استفاده نماییند. نام این ابزار Google Trends است. ما با کمک این ابزار می توانیم حجم جستوجو های کلمات و عبارات مختلف را بازه های مختلف زمانی و مکان های مختلف متوجه بشیم. از آن مهم تر می توانیم چند عبارت را به صورت همزمان میزان حجم جستوجو آن ها را با  هم مقایسه کنیم.

به عنوان مثال: شما بین دو عبارت “ فروش لباس مردانه ” و “ خرید لباس مردانه ” که Results تقریبا برابری دارند در شک هستید که کدام عبارت برای سئو بهتر است. با استفاده از Google Trends نتیجه زیر بدست آمده است.

گوگل ترند

 

با توجه به تصویر بالا عبارت “ خرید لباس مردانه ” در کشور ایران در ۱۲ ماه گذشته و در نتایج جستوجو در گوگل، بیش از ۳ برابر عبارت “ فروش لباس مردانه ” جستوجو شده است.

با توجه به نتیجه بالا منطقی است بر روی عبارت “ خرید لباس مردانه ” سئو کنیم.

نتیجه: پیداکردن کلمه کلیدی یکی از مهم ترین بخش های سئو محتوا برای وبمستر ها و متخصص های سئو می باشد. در این مقاله ما به معرفی یک ابزار رایگان که اطلاعات فوق العاده ای را جهت سئو به افراد می دهد و همچنین یک ترفند برای پیداکردن کلمه کلیدی، بیان شد.

شاد و پیروز باشید.

 

امیر محمود کنگرلو

امیر محمود کنگرلو

سلام، من امیر هستم و چند وقتی میشه که درباره وب و وبمستری می نویسم. خوشحال می شم اگه از مطلب خوشتون آمد برای دوستانتون بفرستید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

مشاهده بک لینک با سرچ کنسول

مشاهده بک لینک با سرچ کنسول

در این مقاله آموزش مشاهده بک لینک با سرچ کنسول داده می شود. با این ابزار رایگان گوگل می توانید لینک های داخلی و خارجی سایت خود را مدریت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *