تست موبایل فرندلی بودن سایت

با سلام خدمت دوستان. در این مقاله به معرفی ابزاری از گوگل برای تست موبایل فرندلی بودن سایت می پردازیم. همچنین آیتم هایی که از نظر گوگل برای یک سایت موبایل فرندلی مورد ارزیابی قرار می گیرند را با هم برسی می کنیم. پس بدون معطلی بریم سر اصل داستان.

موبایل فرندلی چیست و چرا ؟

به سایت هایی که در نمایشگر موبایل به درستی نمایش داده می شوند و اندازه های تصویر، نوشته، دکمه و… به درستی تغییر می کند، موبایل فرندلی می گویند. در پاسخ به سوال چرا باید سایت ما موبایل فرندلی باشد؟ پاسخ روشن است. چون امروزه اکثر کاربر ها با گوشی موبایل خود در اینترنت جستوجو می کنند و وارد سایت ها می شوند. پس لزوم موبایل فرندلی بودن سایت احساس می شود.

موبایل فرندلی چیست

همچنین این موضوع یکی از آیتم های سئو در سایت است که گوگل به سایت هایی که موبایل فرندلی هستند، امتیاز بیشتری می دهد. همچنین این موضوع یک بحث فنی درباره سایت است که سایت هایی که از سیستم وردپرس و همچنین قالب های تجاری و استاندارد استفاده می کنند، این نکته را رعایت می کنند.

تست موبایل فرندلی بودن سایت با ابزار گوگل

برای این کار به این سایت که توسط گوگل برای ارزیابی موبایل فرندلی بودن سایت ها می باشد، می رویم. سپس مانند تصویر زیر URL سایت یا صفحه ای را که می خواهیم تست شود وارد می کنیم.

تست موبایل فرندلی بودن سایت

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده می کنید، شما هم کد و هم URL می توانید تست کنید. در تصویر زیر نتیجه تست موبایل فرندلی بودن سایت amirkangarloo.ir آمده است.

تست موبایل فرندلی بودن سایت با گوگل

همانطور که در تصویر با فلش مشخص شده، این ULR موبایل فرندلی است. همچنین گوگل HTML های صفحاتی را که شما تست می کنید را نمایش می دهد.

آیتم های مورد برسی در تست موبایل فرندلی

مواردی که در این تست مورد برسی قرار می گیرند به شرح زیر هستند.

  •  نوشته: این مورد مربوط به سایز فونت، وزن فونت و همچنین ارتفاع بین خطوط می باشد. اندازه نوشته باید طوری باشد که بتوان آن را در موبایل خواند.
  • دکمه ها: این مورد شامل اندازه دکمه ها، سایز نوشته دکمه ها و همچنین فاصله دکمه ها از هم است.
  • تصاویر: تصاویر نباید به گونه ای باشند که در موبایل یا قسمتی از آن ها دیده نشود و یا صفحه اسکرول افقی بگیرد.
  • لینک ها: نوشته لینک ها باید در موبایل قابل تشخیص باشد و همچنین اندازه آن ها به قدری بزرگ باشد که بتوان با لمس کردن انگشت وارد آن شد.

نتیجه: ممکن است در یک تست صفحه ی شما موبایل فرندلی نباشد، در این حالت بهتر است مجدد تلاش کنید و اگر دوباره موبایل فرندلی نبود آن وقت به دنبال حل مشکل باشید. بنا به گفته گوگل این تست ممکن در دفعات مختلف سرعت و نتایج مختلف دهد، که دلیل آن متغییر های سایت هستند که در آزمایش ها ممکن است با هم متفاوت باشند.

شاد و پیروز باشید.

امیر محمود کنگرلو

امیر محمود کنگرلو

سلام، من امیر هستم و چند وقتی میشه که درباره وب و وبمستری می نویسم. خوشحال می شم اگه از مطلب خوشتون آمد برای دوستانتون بفرستید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

سایت مپ

ثبت سایت مپ در سرچ کنسول

یکی از کار های مهم در سئو سایت، ساخت نقشه سایت می باشد. در این مقاله ساخت نقشه سایت با yoast seo و ثبت سایت مپ در سرچ کنسول را آموزش می بینید.

مشاهده بک لینک با سرچ کنسول

مشاهده بک لینک با سرچ کنسول

در این مقاله آموزش مشاهده بک لینک با سرچ کنسول داده می شود. با این ابزار رایگان گوگل می توانید لینک های داخلی و خارجی سایت خود را مدریت کنید.

پیداکردن کلمه کلیدی به کمک گوگل

پیداکردن کلمه کلیدی به کمک گوگل

در این مقاله درباره پیداکردن کلمه کلیدی به کمک گوگل صحبت می کنیم. برای پیداکردن کلمه کلیدی برای سئو به معرفی ابزاری کاربری از گوگل می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *