سرویس دهنده های ارسال ایمیل کدامند؟

با سلام خدمت دوستان بعد از اینکه در مقاله قبل به برسی ایمیل مارکتینگ پرداخته شد، تصمیم گرفتم در این مقاله به برسی مباحث فنی ایمیل مارکتینگ بپردازیم و به ۲ سوال سرویس دهنده های ارسال ایمیل کدامند و SMTP سرور چیست پاسخ دهیم. پس بدون معطلی بریم سر اصل داستان.

ایمیل های سایت به صورت پیشفرض از سطح سرور برای مخاطبان ارسال می شوند. این ایمیل ها شامل ایمیل های عضویت و ورود به سایت و همچنین ایمیل زسید خرید مشتری از سایت هم می شود. اما اگر بخواهیم به صورت گروهی برای افراد ایمیل ارسال کنیم و یا تعداد ایمیل ارسالی از سطح سرور از یک اندازه ای بیشتر شود، یا ایمیل های ما به دست افراد نمی رسد و یا در پوشه اسپم آن ها قرار می گیرد. که این موضوع به هیچ عنوان خوب نیست.

اما برای جلوگیری از این کار ۲ راه کار وجود دارد:

  1. استفاده از SMTP سرور ها
  2. استفاده از سرویس دهنده های ارسال ایمیل

SMTP سرور چیست ؟

به زبان ساده شرکت های بزرگ ارائه دهنده خدمات ایمیل، مانند گوگل و یاهو برای خود یکسری قوانین در ارسال ایمیل دارند. این قوانین در صورتی که رعایت نشوند، ایمیل ارسالی به قسمت اسپم فرستاده می شود و به Inbox نمی رود. حال یکسری شرکت هستند که با گوگل و یاهو قرارداد بسته اند که ما پروتکل های شما را رعایت می کنیم و اجازه بدهید کاربران ما ایمیل هاشون به Inbox برسه.

یکی از معروف ترین آن ها نیز Mailjet است. که شما می توانید از خدمات آن به صورت رایگان و پولی استفاده کنید. برای برقراری ارتباط با سایت های وردپرسی هم افزونه دارد. که شما می توانید آن را با استفاده از روش های نصب پلاگین، نصب و استفاده نمایید.

میل جت SMTP سرور چیست

سرویس دهنده های ارسال ایمیل :

راه دوم برای اینکه ایمیل های ما در Inbox افراد قرار بگیرد استفاده از سرویس هنده ای ارسال ایمیل است. آن ها نیز شرکت هایی می باشند که با گوگل و یاهو قرار داد بسته اند و افراد می توانند به عضویت در آن ها به صورت رایگان و پولی از خدماتشون بهره مند شوند.

معروف ترین شرکت ها در این زمینه mailchimp و mailerlite می باشند. البته شرکت های ایرانی خوبی در این زمینه فعالیت می کنند که شما می توانید با جستوجو در اینترنت آن ها را پیدا کنید.

 

میل چیمپ چیست

 

نتیجه: در این مقاله سعی شد که به مباحث فنی ایمیل مارکتینگ به صورت خلاصه و تیتر وار پرداخته شود. همانطور که می دانید این موضوعات بسیار وسیع تر از آن می باشند، که در یک مقاله ۴۰۰ کلمه ای بتوان به تمامی آن ها اشاره نمود.

شاد و پیروز باشید.

امیر محمود کنگرلو

امیر محمود کنگرلو

سلام، من امیر هستم و چند وقتی میشه که درباره وب و وبمستری می نویسم. خوشحال می شم اگه از مطلب خوشتون آمد برای دوستانتون بفرستید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

تست موبایل فرندلی بودن سایت

در این مقاله به معرفی ابزاری آنلاین برای تست موبایل فرندلی بودن سایت می پردازیم و آیتم های موبایل فرندلی بودن سایت از نظر گوگل را برسی می کنیم.

افزودن فونت فارسی به المنتور

افزودن فونت فارسی به المنتور

در این مقاله نحوه ی اضافه کردن فونت به المنتور را آموزش خواهیم داد. با خواندن این مقاله شما می توانید فونت های فارسی به المنتور اضافه کنید.

افزونه WP Rocket

تنظیمات افزونه WP Rocket

این مقاله به بررسی تنظیمات افزونه WP Rocket را به صورت کامل و با بیان جزئیات خواهد پرداخت. شما با مطالعه آن می توانید سرعت سایت خود را بهبود دهید.

مقایسه Photoshop با Adobe XD برای طراحی UI فتوشاپ یا ایکس دی

مقایسه Photoshop با Adobe XD برای طراحی UI

در این مقاله من با مقایسه Photoshop با Adobe XD برای طراحی UI و بیان تجربه کاری خودم با این دو ابزار به سوال فتوشاپ یا ایکس دی پاسخ میدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *