قالب آماده و قالب اختصاصی در وردپرس

با سلام خدمت دوستان موضوع این مقاله درباره ی استفاده از قالب آماده و قالب اختصاصی در وردپرس است و قرار است به صورت مختصر و مفید انواع قالب های آماده را بشناسیم و با قالب های اختصاصی مقایسه کنیم.

در ابتدا باید گفت که به قالب هایی اختصاصی می گویند که یا خودمان یا طراحان سایت یک قالب رو از ابتدا دقیقا مطابق درخواست ما طراحی کرده و به کد های HTML و CSS و PHP تبدیل کردند. ولی به قالب هایی آماده می گویند که یا به صورت رایگان از منابعی همچون سایت وردپرس (یا مخزن وردپرس)، یا به صورت پولی (که تجاری هم گفته می شوند) از منابعی همچون سایت تم فارست تهیه می شوند.
پس می توان گفت که ما برای اینکه بخواهیم یک سایت وردپرسی داشته باشیم، برای قالب سایتمان یا همان پوسته سایت سه انتخاب داریم.

  1. قالب رایگان
  2. قالب تجاری 
  3. قالب اختصاصی

شاید در ابتدا بهترین قالب نوع سوم که قالب اختصاصی می باشد شناخته شود ولی باید بگویم که اینطور نیست. بلکه این امر با توجه به نیاز هر فرد می تواند متفاوت باشد.اجازه دهید که نتیجه گیری نهایی را بعد از مقایسه آن ها در جدول زیر با هم برسی کنیم.

مقایسه قالب های آماده و قالب های اختصاصی در وردپرس:

ویژگی

قالب رایگان

قالب تجاری

قالب اختصاصی

هزینه ۰ ۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان ۳ تا ۲۰ میلیون تومان

زمان راه اندازی

خیلی سریع سریع کند

سطح دانش برای راه اندازی

کم متوسط زیاد

تکنولوژی و امکانات قالب

خیلی کم زیاد کم – متوسط

مناسب برای پروژه های

کوچک متوسط – بزرگ بزرگ

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید اینکه کدام نوع قالب برای کار ما مناسب است کاملا بستگی به ابعاد پروژه و بوجه شما دارد. مثلا یک وب سایت شخصی لزومی ندارد که از قالب اختصاصی و یا حتی تجاری استفاده کند و یا یک سایت شرکتی یا فروشگاهی در اکثر اوقات با یک قالب خوب تجاری به بهترین بهره برداری خواهد رسید.

حذف فیلد آدرس وبسایت از کامنت با استفاده از افزونه در وردپرس

 

نتیجه : قالب آماده و قالب اختصاصی در وردپرس. کدام یک؟
در ۹۹ درصد مواقع طراحی سایت ما با استفاده از یک قالب رایگان یا قالب تجاری به شکل مناسبی درست خواهد شد و  نیازی نیست که در ابتدای راه هزینه های سنگینی برای طراحی قالب پرداخت کنیم.
پس بهتر است به جای اینکه زمان و پولمان را صرف چیزی که کارایی زیادی برای ما ندارد، کنیم؛ با هزینه ای کمتر و با دیدی باز، یک قالب خوب رایگان یا تجاری انتخاب کنیم و تمرکزمان را بر روی تولید محتوا و ارتقاع سایتمان بگذاریم. اگر هم بعد ها کسب و کارمان آنقدر گسترش پیدا کرد که نیاز به یک قالب اختصاصی داشتیم، آن وقت به فکر یک قالب اختصاصی عالی میافتیم که در آن زمان هم حتما برای ما توجیه اقتصادی خواهد داشت.
شاد و پیروز باشید.

امیر محمود کنگرلو

امیر محمود کنگرلو

سلام، من امیر هستم و چند وقتی میشه که درباره وب و وبمستری می نویسم. خوشحال می شم اگه از مطلب خوشتون آمد برای دوستانتون بفرستید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

محتوا و قیف بازاریابی

تولید محتوا مناسب برای قیف فروش

در این مقاله به بررسی محتوا و قیف بازاریابی یا Content and the Marketing Funnel می پردازیم و تولید محتوا مناسب برای قیف فروش بررسی می کنیم.

cdn یا شبکه تحویل محتوا

CDN چیست و چه کاربردی دارد؟

پاسخ به: CDN چیست و چه کاربردی دارد؟ سایت های بزرگ دنیا برای کنترل ترافیک خود از چه فناوری استفاده می کنند؟ سرویس (Cloudflare) کلودفلر چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *