PA یا page authority چیست و چه تاثیری بر روی سئو دارد؟

با سلام خدمت دوستان. در این مقاله به سوالات PA چیست یا page authority چیست و چه تاثیری بر روی سئو سایت دارد؟ پاسخ خواهیم داد. پس بدون معطلی بریم سر اصل مطلب.

PA یا page authority چیست و چگونه محاسبه می شود؟

اعتبار صفحه یا page authority نمره ای است که توسط سایت MOZ به صفحات مختلف وب سایت ها داده می شود. این نمره بین ۱ تا ۱۰۰ می باشد. نحوه ی محاسبه آن توسط این وب سایت اینگونه توضیح داده شده که بنابر یک مقایسه لگاریتمی این اعداد محاسبه می شوند. بدیهی است که نمره ۱۰۰ بهترین می باشد.

به دلیل محاسبه لگاریتمی نمرات، ارتقاء نمره از ۲۰ به ۳۰ بسیار راحت تر است تا از نمره ۷۰ به ۸۰.

PA یا page authority چیست و چگونه محاسبه می شود

page authority چه تاثیری بر روی سئو سایت دارد؟

همانگونه که بیان شد PA نمره ای می باشد که از سوی وبسایت MOZ به صفحهات سایت ها داده می شود. پس بنابراین هیچ تاثیر مستقیمی بر سئو و بهبود رتبه بندی ما در گوگل، ندارد. اما چون این نمرات بر اساس اصول مشخص سئو به صفحات مختلف داده می شود، پس می توان با بهبود وضعیت سئو صفحات خود، بر روی این نمره تاثیر مثبت بگذاریم.

تفاوت PA با DA چیست؟

PA اعتبار صفحه و DA اعتبار دامنه می باشد. یعنی هر صفحه از سایت ما یک نمره جدا می گیرد که احتمالا در بین صفحات مختلف نمرات متفاوت هستند. اما DA یا Domain Authority یک نمره ۱ تا ۱۰۰ می باشد که به اعتبار کل دامنه سایت ما داده می شود.

نتیجه: در این مقاله به بررسی page authority یا اعتبار صفحه پرداختیم. بیان شد که PA نمره ای است که توسط سایت MOZ به صفحات سایت ها داده می شود. همچنین باید در نظر داشت که این نمرات مقایسه ای بوده و باید مقایسه ای هم استفاده شود. PA بر روی سئو تاثیر مستقیم ندارد اما می توان از آن برای تحلیل وضعیت خود و رقبا استفاده نمود.

شاد و پیروز باشید.

امیر محمود کنگرلو

امیر محمود کنگرلو

سلام، من امیر هستم و چند وقتی میشه که درباره وب و وبمستری می نویسم. خوشحال می شم اگه از مطلب خوشتون آمد برای دوستانتون بفرستید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب مرتبط

مشاهده جایگاه سایت در نتایج گوگل

مشاهده جایگاه سایت در نتایج گوگل

در این مقاله با استفاده از سرچ کنسول نحوه مشاهده جایگاه سایت در نتایج گوگل را آموزش می دهیم و یک افزونه کروم برای این کار معرفی می کنیم.

Google Lighthouse چیست

Google Lighthouse چیست؟

Google Lighthouse چیست ؟ شما با خواندن این مقاله با ابزار قدرتمند و رایگان گوگل یعنی لایت هاوس (فانوس دریایی)، آشنا خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *